Ako vyčistíte upchatý odpad alebo kanalizáciu?

Ako vyčistíte upchatý odpad alebo kanalizáciu?

  • By :
  • Category : Business
  • Comment : 0
Ako vyčistíte upchatý odpad alebo kanalizáciu?

Záležitosť, ktorá neminie aspoň raz v živote každú domácnosť – znenazdajky prestane odtekať voda. Predtým, než vytočíte číslo inštalatéra, pozrite si naše tipy. Väčšinou si totiž s neodtekajúcou vodou alebo s vyčistením kanalizácie Galanta https://ab-krtkovanie.sk/krtkovanie-kanalizacii-galanta/ poradíte sami.
Prevencia, na ktorú ľudia zabúdajú: sitko
Umývadlo, drez, vaňa alebo sprcha. Všade, kde vám doma tečie voda, dajte sitko. Pri umývaní riadu sa do sifónu dostávajú zvyšky potravín. V kúpeľni sa voda najčastejšie upchá kvôli vlasom.

čistenie odpadov

Kúpte si sitká a všetok nežiadúci odpad hodíte jednoducho do koša, namiesto toho, aby sa vám usadzoval v rúrkach či sifóne.
Populárny čistič s názvom krtko je žieravina, ktorá si hravo poradí s vlasmi, nechtami či vatou. Využijete ho teda ideálne do kúpeľne. Aj keď na samotnom návode krtka a väčšiny podobných čističov nájdete, že rozpúšťa tuky, v kuchyni sa vám oveľa viac osvedčí obyčajná jar. Umyje riad a zvládne aj sifón zanesený mastnými zvyškami jedla.
Nalejte do drezu 150 mililitrov jari a pomaly ich splachujte horúcou vodou. Výsledok zaručený!
Jedlá sóda a ocot: klasika, ktorú využijete na všetko
Jedlá sóda a ocot sú pomocníci do každej domácnosti. Minule sme vám priblížili, ako vám pomôžu pri praní. Tentoraz sa vydajte na ťaženie proti nedotkajúcemu drezu.
Pred spaním nasypte do drezu pohár sódy a nechajte pôsobiť. Ráno vezmite pohárik a vylejte do drezu ocot. Všetko spláchnite kanvicou horúcej vody a pripravte sa na chemickú reakciu. Počkajte 10 minút a pustite vodu. Potečie a odtečie.

krtkovanie

Zvon
Mechanický zvon zoženiete v každom železiarstve alebo obchode pre vaše hobby. Ako na prácu so zvonom? Zazátkujte umývadlo a napustite ho vodou zhruba do polovice.
Ak máte umývadlo s prepadom, utesnite ho mokrou handrou. Pozor! Suchá handra nasáva vzduch.
Typ umývadla spoznáte jednoducho – umývadlo s prepadom má v hornej časti navyše otvor, ktorým odteká voda, umývadlo bez prepadu nie. Vyberte špunt a ihneď nasaďte zvon na výtok. Pumpujte a pumpujte. Tým rozpohybujete a odstránite prekážku, ktorá bráni odtoku vody.