Rady pri výbere počítača. Ktorý je pre Vás?

19.9.2017 Vyp Od

• Niekedy bol výber taký jednoduchý. Ak chcel niekto počítač a mal peniaze, tak si proste kúpil počítač a mal takmer istotu, že má to najlepšie a najpraktickejšie, čo sa v tomto smere na trhu nachádza.
Ale dnes? Dnes sa ešte stále vyrábajú počítače v podobe PC, ktoré majú každým rokom dvojnásobne lepšie parametre. Kúpite si dnes počítač a za takú istú cenu, možno nižšiu, kúpite za rok dvojnásobne lepší. Tak ako a kedy sa rozhodnúť? Aký sa oplatí? Najdrahší? Najlacnejší?

tablet

No úvahy tu vôbec nekončia. Okrem klasických PC už totiž dlho máme na výber aj notebooky, ktoré dnes takisto disponujú skvelými parametrami. Bežní ľudia i znalci si dnes kladú ďalšiu otázku. Oplatí sa kúpiť notebook, alebo tablet?
A napadá ma ešte ďalšia úvaha, ktorá takisto stojí za dlhý čas váhania. Uprednostníme operačný systém Windows, Android, alebo produtky od Apple? Veď videli ste tie najnovšie počítače od Apple, ktoré disponujú rozlíšením a obrazovkou, ktoré zatiaľ nemajú konkurenciu? Navyše vravíme o veľmi praktickom riešení, kedy je monitor priamo aj počítačom. Vsunieme do doň IC Stick, ktorého vnútro však disponuje všetkým, čo počítač potrebuje, pritom výkon je skvelý. Znie to až neuveriteľne, kam to Apple technicky tiahne.

• Poďme si však teda v týchto širokých možnostiach výberu spraviť konečne poriadok.
Pokiaľ hľadáte prakitcký počítač na bežné veci a internet, pričom chcete ísť s dobou a nepotrpíte si na najnovšie počítačové hry či veľkosť obrazovky, v takom prípade bude asi najvýhodnejší tablet.

Ak hľadáte počítač v prvom rade na počítačové hry a potrpíte si na najsilnejších parametroch, vyhľadajte starý dobrý PC s operačným systémom Windows.
Chcete praktický dizajn, no aj hry? Také niečo medzi tabletom a silným PC? Najlepší bude notebook.

monitor

A pokiaľ Vás fascinuje nová technológia a hľadáte ten najkvalitnejší obraz a najkrajšiu obrazovku, pre Vás je určený v prvom rade spomínaný nový počítač od Apple,s názvom Mac. / Pozor, nie Macbook!/