Detská narodeninová oslava

26.4.2023 Vyp Od

Dnes je veľa možností, ako usporiadať narodeninovú oslavu. Sú rôzne miesta, kam sa dá s celou bandou detí prísť a animátori sa o nich postarajú s programom. Napríklad bazénová narodeninová oslava, oslava s kockami z Lega, trampolíny, niektoré reštaurácie organizujú detské oslavy…  Avšak je to dosť nákladné.
Pokiaľ chcete ušetriť, ale urobiť svojmu dieťaťu zábavnú oslavu, máme pre vás pár tipov:

narozeniny

  1. Výborný nápad je pripraviť pohostenie spolu s deťmi. Na veľký stôl dáte každému na tanier vopred pripravené a vyvaľkané cesto na pizzu. Do stredu stola položíte v mištičkách nakrájané rôzne ingrediencie. Každé dieťa si na tú svoju pizzu dá samo, čo má rado. Nezabudnite, že sa dá urobiť aj sladká pizza, stačí medzi prísady položiť džem, ovocie, strúhanú čokoládu…

Dobrá rada je urobiť takú veľkosť pizze, aby sa ich zmestilo na pekáč viac. Aj tak je zbytočné robiť ju veľmi veľkú, lebo deti budú mať ešte rôzne iné dobroty. Nech len nemusia dlho čakať, kým sa pizza upečie.
Dobrý nápad sú aj vopred upečené palacinky, ktoré si deti samé naplnia a navrch nastriekajú šľahačku, posypú čokoládu…

  1. Takisto môžu deti pripraviť rôzne jednohubky. Vy nachystáte vopred rôzne nátierky, zeleninu, šunku môžete nakrájať na malé kocky. Nakrájate do misy rožky na kolieska. Deti dostanú príborové nožíky z umelej hmoty a za asistencie natrú na kolieska nátierku, na ňu dajú šunku, potom zeleninu.

Verte mi, nič nechutí deťom viac, ako vlastnoručne pripravené jedlo. Zároveň majú pri tom zábavu.  Na čo netreba zabudnúť, sú alergie. Je dobré ešte pred oslavou od rodičov zistiť, či je dieťa na niečo alergické a potom prispôsobiť ingrediencie jeho potrebám. Dobrý nápad je poprosiť mamičku alergického dieťaťa o pomoc pri oslave, zároveň môže dať pozor, aby dieťa jedlo iba to, čo môže.

dort

  1. Po jedle môžete urobiť s deťmi bleskové upratovanie. Vyhlásite, že ak pomôžu odložiť zo stola, kým dohrá jedna pesnička, tak ich čaká ďalšie prekvapenie. Deti sa budú snažiť čo najrýchlejšie odniesť zo stola všetko na určené miesto.
  2. Kým príde torta, potrebujeme, aby sa im trochu vyprázdnilo bruško. Je čas na gratuláciu a darčeky. Oslávenec sa na každý darček pozrie, poďakuje a tak budú deti spokojné, že ich darček bol prijatý s radosťou.
  3. Je čas na tortu. Aj pri torte je potrebné zohľadniť alergény, aby žiadne z detí nebolo sklamané, že nemôže takú dobrotu ochutnať.
  4. Teraz prídu spoločné aktivity. Môžu to byť výrobky z papiera, modelovanie z moduritu, rôzne hry a súťaže, tanec. Pripravte si tento program vopred, takisto aj materiály k nim, aby neprichádzalo ku chvíľam bez aktivity. Deti si výrobky vezmú domov ako darček, netreba preto kupovať rôzne drobnosti vopred.

 
Nie je jednoduché pripraviť dobrú detskú oslavu. Však za tú námahu to stojí. Tie rozžiarené očká sú na nezaplatenie.
A keď do prípravy zapojíte aj oslávenca a jeho súrodencov, budú sa cítiť dôležití, pomôžu vyzdobiť dom. O to väčšiu radosť budú mať, keď kamaráti z oslavy odídu s úsmevom na perách, zážitkami a s darčekom.