Zástena do kúpeľne

21.6.2022 Vyp Od

Nádherná priestranná kúpeľňa, minimalistický dizajn, veľká vaňa s masážnymi tryskami či otvorený sprchový kút. Všetko to znie až priam dokonalo a úžasne, avšak niečo tomu chýba. To niečo je práve zástena do kúpeľne, ktorá zohráva veľmi dôležitú úlohu. Nezáleží na tom či práve ešte len staviate nový dom a premýšľate nad rozložením kúpeľne, alebo rekonštruujete starú kúpeľňu. Zástena je užitočným prvkom, ktorý by nemal chýbať v žiadnej modernej kúpeľni. Jej úlohou je pôsobiť ako zábrana pred vodou, ktorá počas kúpeľa alebo sprchovania môže prskať všade po kúpeľni.

sklenená sprchovacia zástena

Môžete si dávať pri sprchovaní aj ten najväčší pozor, ale kvapôčky vody budú aj tak všade na zemi, či nebodaj na stene. Toto predstavuje problém, pretože pozostatky vody, ktoré sú mimo sprchy či vane vedú k vlhkému prostrediu, ktoré môže dopomôcť k vzniku plesní. Mnoho starších kúpeľní tento problém riešilo sprchovými závesmi, ktoré mali taktiež zabraňovať vode, aby bola vyprskaná mimo určeného priestoru. Sprchové závesy nie sú však veľmi vhodné, pretože zväčša sú z textilného, prípadne gumeného materiálu, ktorý po namočený zle schne a predstavuje ideálne podmienky na množenie plesní či baktérií.

kúpeľňa s vaňou

Oveľa vhodnejšou voľbou je preto sklenená zástena lmmont.sk, ktorá je zároveň, vďaka priehľadnosti aj vizuálne pekným a minimalistickým prvkom. Ak je pre vás úplne priehľadná zástena príliš odvážna a radšej by ste mali počas sprchovania trochu súkromia, môžete zvoliť nepriehľadnú či matnú úpravu. Nie len, že zástena pôsobí ako dobre vyzerajúci dizajnový doplnok, ale je taktiež aj hygienickejšia než sprchový záves a oveľa jednoduchšie sa čistí. Na zástene zo skla sa nedržia baktérie, nemnožia sa na nej plesne a po oprskaní vodou po nej zvyšky jednoducho stečú dole. Zaschnuté kvapky či zvyšky sprchovacích produktov alebo iné nečistoty sa dajú rýchlo a jednoducho vyčistiť. Navyše k udržiavaniu čistoty zásteny nepotrebujete ani žiadne špeciálne prípravky, pretože úplne bez problémov postačí obyčajná handrička, ktorú využívate pri upratovaní. Na takúto handričku môžete nastriekať dezinfekčný či leštiaci produkt, ktorý používate aj na iné sklenené povrchy a pozostatky zaschnutých kvapiek odstrániť.