Tantra masáž

Tantra masáž

28.11.2022 Vyp Od

Tantrická masáž alebo tiež tantra masáž. Určite ste sa s týmto pojmom už nejeden krát stretli v médiách, časopisoch, reklamách, inzercii, na internete. Ale čo to vlastne je? Je jej priebeh naozaj taký ako to vo svojich predstavách očakávate? Budeme sa samozrejme zapodievať prevažne jej komerčnou formou, pretože tú súkromnú si môžete po naštudovaní základných pravidiel a techník doma upraviť naozaj akokoľvek podľa svojich predstáv.

tantrická masáž žena

Tantrická masáž je určená pre jednotlivcov aj pre páry. Komerčne ju robia prevažne masérky (môžeme sa len domnievať ale pravdepodobne muži aj ženy v tomto prípade viac uprednostňujú dotyky žien). Je v mnohom podobná klasickej masáži a má obdobný cieľ- uvoľniť celé telo uľaviť od bolesti a napätia, je však obohatená o stimulujúcu masáž erotogénnych zón a bodov, ktoré sa prirodzene nachádzajú po celom tele.

V krátkosti k priebehu takejto masáže: skladá sa s niekoľkých bodov. V prvom rade je to spoločné zladenie masírovaného a masérky- tzv. „Namaste rituál“. Spočíva v zladení dýchania a vzdaním úcty telu. Dáva masírovanému aj možnosť uvoľniť sa a pripraviť na ďalšie dotyky. Nasleduje masáž hlavných centier energie a to hlavy a chrbta. Práve tieto časti tela sú často najviac zaťažované a presilené, stuhnuté, ubolené a stŕpnuté. Treťou fázou je masáž končatín (rozumie sa pod tým ruky, dlane, nohy a chodidlá). Práve tu je lokalizovaných množstvo erotogénnych bodov. Následne masérka postupne prechádza cez hrudník k brušnej časti tela až k samotnej masáži intímnych partií. Táto časť však prebieha až po vzájomnej dohode a so súhlasom. Celý proces sa končí zrelaxovaním v pokojovej polohe v ľahu. Ďalšie milé, príjemné a pekné dodatky patria už partnerovi alebo partnerke.

tantrická masáž muž

Na záver: tantrická masáž môže často krát pomôcť aj parám, ktoré majú problém so vzájomným zladením v sexuálnom živote či rôznymi dysfunkciami. Nie je totiž zameraná na sexuálny výkon ako taký ale na príjemnú relaxáciu a práve toto môže byt práve cestou alebo prípravou pre vzájomné partnerské potešenie.