Poistenie Vašej nehnuteľnosti je dôležité

26.4.2023 Vyp Od

Bývanie vo vlastnom byte, či dome je snom asi každého z vás. Bývať vo vlastnom je niečo úplne iné, ako bývanie s rodičmi, prípadne na podnájme, či už sám alebo s niekým iným.
Bývanie s rodičmi, ako aj  na podnájme s kamarátom, kamarátkou, prípadne s niekým iným je o kompromisoch, väčšinou z vašej strany. Ak bývate v prenájme, nemôžete si realizovať vlastné predstavy o tom, ako by to malo v byte vyzerať, pretože to nie je váš majetok.
Ak máte dostatok financií a kúpite si vlastné bývanie, či už dom, alebo byt, pribudnú vám nové starosti. Treba vám riešiť zariadenie bytu a to:

pojištění

  • kuchynská linka a elektrospotrebiče
  • skrine a postele do celého bytu
  • čierna a biela technika

a mnoho ďalších vecí, o ktorých  sa vám doteraz ani nezdalo. S ďalšími výdavkami treba rátať na:

  • účty za elektrinu
  • plyn
  • vodu
  • prípadná splátka za poskytnutú hypotéku

Tí, ktorí pri kúpe svojej nehnuteľnosti nevyužili hypotéku ale vlastné financie by mali myslieť na jednu veľmi dôležitú vec,  na ktorú mnohí zabúdajú. Prípadne v poradí priorít vôbec nefiguruje. Je pritom mimoriadne dôležitá.
Je to poistenie vašej nehnuteľnosti. Oplatí sa? Aký zmysel má? Znamená istotu, že v prípade hocijakej nehody – skratu, požiaru, poruchy vodovodnej inštalácie a následného poškodenia vlastného bytu, prípadne bytov  susedov, či  prírodnej katastrofy a ďalších iných i nepredvídateľných udalostí, pri ktorých by ste utrpeli škodu na vašej nehnuteľnosti  by vám poisťovňa vyplatila finančnú náhradu podľa uzatvorenej zmluvy.

požár

Týmto spôsobom si ochránite financie, ktoré ste do toho investovali a neutrpíte žiadnu ujmu, ktorá by vás v budúcnosti mohla prekvapiť a zaskočiť.
Každá poisťovňa má svoje pravidlá a podmienky, za ktorých vašu nehnuteľnosť poistia. Je len na vás, ktorá ponuka vás osloví. Ak si vyberiete a nehnuteľnosť poistíte, budete mať istotu, že aj keby sa niečo stalo, škodu vám preplatia. A to za to stojí. Či nie?