Elegantné nosenie šperkov k rôznym príležitostiam

Elegantné nosenie šperkov k rôznym príležitostiam

7.1.2020 Vyp Od

Súčasťou našich domovov, ale v podstate aj každodenných životov sú šatníky a oblečenie, ktoré tam na nás každodenne čaká. V nejednom prípade nenosíme stále tie isté šaty, ale máme radi ich kombináciu a obmenu, v neposlednom rade tiež podľa príležitosti. Lenže okrem oblečenia dokážu celkový imidž výrazne posmeliť doplnky, v prípade významnejších a spoločenských udalostí sú to hlavne šperky.

Žena, perly, náhrdelník, make-up

Šperky sú ale žiadaným doplnkom takisto v situáciách, akým je napr. stretnutie či pracovný pohovor. Jednoducho najmä každá žena vie, že tieto prvky je potrebné mať vždy po ruke, pretože človek nikdy nevie, aká nečakaná udalosť ho môže čakať už i len o týždeň.

Fotoportrét ženy, tvár, elegancia

Dôležitá je kvalita šperkov
A preto je vhodné v sa adiť na kvalitnejšie kovy ako zlato, striebro či platinu. Nielen z hľadiska luxusnejšieho vizuálneho vplyvu, ale tiež kvôli funkčnej stránke a tomu, aby sa daný prvok príliš rýchlo neopotreboval. Ako totiž znie známa veta: „Nie som tak bohatý, aby som kupoval lacné veci.“

Náhrdelník, blond vlasy

S kombináciou šperkov opatrne, avšak elegantne
Je známe tvrdenie, že výrazná, respektíve nadmerná kombinácia šperkov na našom tele pôsobí skôr extravagantne a kazí celkový efekt. Preto je vždy lepšie zvoliť možno menej kusov, avšak tých elegantnejších. Príkladom môžu byť estetické strieborné náušnice. Doporučeným sa stáva vsadiť na istý „minimalizmus“ a na pravdivý výrok, že „menej je niekedy viac.“ Je preto skutočne vhodné vyberať dôsledne a dosiahnuť v stručnosti to, aby jednoduchosť pôsobila esteticky.
Kombináciu a výber daných prvkov je vhodné zladiť s oblečením. Okrem náušníc dokážu výrazný, no sympatický efekt priniesť náhrdelníky, ktoré je však následne vhodné prispôsobiť podľa dostupných typov, tvarov, skrátka podľa ich dizajnu. Dizajnu, čo by zodpovedal nášmu preferovanému štýlu.
Ak sa vám daný štýl nosenia šperkov osvedčí, pri najbližšom výbere a ich kúpe môžete zakaždým vsadiť na podobné prevedenie.