SEO optimalizácia – agentúra verzus jednotlivci

17.1.2020 Vyp Od

Ak máte web, tak skôr či neskôr príde na rad vaša SEO optimalizácia. Ak sa momentálne nachádzate v štádiu, kedy vám tieto slová nič nehovoria, pravdepodobne sa na túto úlohu neodhodláte sami. To vás postaví pred ďalšie rozhodovanie, a to, vybrať si medzi SEO agentúrou seolight.sk a jednotlivcom. Ako to už býva, obe možnosti majú svoje pre aj proti.Dvaja muži, ktorí sa rozprávajú pri počítači.jpg

Ekonomická stránka veci

Ak sa rozhodnete optimalizáciu vašich stránok vložiť do rúk jednotlivcov, teda copywriterov a SEO špecialistov, môžete nejaké to euro ušetriť. Problémom je však najmä to, že nenájdete všetky potrebné služby naj jednom mieste. Je veľmi ťažké nájsť copywritera, ktorý je zároveň odborníkom na SEO a naopak. Preto si budete musieť jednotlivé osoby pracne vyhľadať. Od tejto voľby vás určite nechceme odrádzať. Ak medzi jednotlivcami dokážete nájsť ozajstných profesionálov. Nevýhodou je však ich dlhšie hľadanie.

Agentúra bude síce o niečo drahšia, avšak spomínané patálie, vás nebudú musieť trápiť. Všetky potrebnú služby nájdete, takpovediac, pod jednou strechou. Danej firme iba zadáte konkrétne úlohy, respektíve vysvetlíte to, čo od nich očakávate a o nič viac sa nebudete musieť starať. Nezabúdajte, že čas sú peniaze.

Orientujte sa podľa referencií

Referencie vám môžu napovedať veľmi veľa o kvalite práce, za ktorú si budete platiť. Pri jednotlivcoch je to opäť o čosi ťažšie. Ak by ste si chceli nájsť človeka, ktorý je ozajstným odborníkom, pripravte sa na to, že cena nebude najnižšia. Na druhej strane, môžete naraziť aj na ľudí, ktorí referencie nemajú, no i napriek tomu odvedú kvalitnú prácu. Aj v tomto rpíapde, sa však pripravte na takú malú detektívnu prácu.Počítač, klávesnica a myš na bielom stole.jpg

Pri agentúre si môžete referencie zistiť veľmi jednoducho. Mnohé z nich nájdete najčastejšie priamo na webových stránkach danej firmy. Navyše si viete prezrieť aj hodnotenia predošlých zákazníkov.