Trápia vás menštruačné bolesti? Zabudnite na tabletky.

28.9.2018 Vyp Od

  1. Ľubovník bodkovaný

Túto bylinku používali ženy pri menštruačných bolestiach už od dávna. Hlavnou zbraňou ľubovníka bodkovaného, je jeho schopnosť prekrvovať celý organizmus. Pri bolestiach ho používajte vo forme čaju, alebo odvaru. Najlepšie je, ak si zadovážite čistú sušenú vňať. Keďže u nás rastie na každom kroku, môžete si ho nazbierať aj sama. To však iba v tom prípade, že sa vo svete byliniek vyznáte. Čaj začnite piť pravidelne niekoľkokrát denne, pri prvých príznakoch bolesti.

břicho
 

  1. Čaje

Okrem vyššie spomenutej bylinky, môžete vyskúšať aj iné prírodné čaje. Medzi najlepších pomocníkov pri menštruačných bolestiach patrí medovka, rumanček pravý, lipa, alebo alchemilka lekárska. Aj tieto rastliny u nás rastú vo voľnej prírode. Ak si na ich zber netrúfate, zoženiete ich v klasických lekárňach, alebo zdravej výžive. Tieto čaje môžete piť aj preventívne, medzi jednotlivými cyklami.
 
relax

  1. Pohyb

Väčšina bolestí v začiatkoch menštruácie, je spôsobených tým, že sa celý cyklus nedokáže poriadne naštartovať. Akákoľvek fyzická záťaž tomu pomôže. Vhodné sú všetky aktivity, pri ktorých svoj organizmus dobre prekrvíte. Ide o beh, bicyklovanie, behanie do kopca, chôdzu do schodov, či kondičné cvičenia. Ak sa pri bolestiach na takéto aktivity necítite, môžete skúsiť napríklad jógu.
 

  1. Teplo

Teplo má podobný efekt ako pohybové aktivity. Telu pomôže s celkovým prekrvením. Teplý kúpeľ zvoľte iba vtedy, ak máte bolesti, ale menštruácia sa ešte nezačala. To samozrejme kvôli hygiene. Vhodnou alternatívou sú termo vankúše. V prípade, že už krvácate. Niekedy však postačí, aj poriadne zabalenie sa do deky.  
 

  1. Alkohol

Áno aj to je spôsob ako si pomôcť. Ide v podstate o recept, ktorý používali aj naše staré mamy, len o ňom možno tak často nehovorievali. Štamperlík tvrdého alkoholu, naše telo prekrví a zohreje z vnútra. Ak po jednom bolesti neustanú, pokojne si dajte aj dva. Ak už však zvolíte tento postup, nikdy ho nekombinujte s liekmi proti bolesti.
 
probuzení

  1. Strukoviny a klíčky

Strukoviny v akejkoľvek podobe dokážu týmto bolestiam taktiež predchádzať. Ak vás však už brucho bolí, fazuľová polievka v danom momente nepomôže. Tieto suroviny, musíte konzumovať pravidelne a priebežne. Pôsobia skôr ako prevencia. Najlepším spôsobom sú naklíčené strukoviny, v surovom stave. Mali by ste si ich dopriať každý deň aspoň v malých dávkach.