Chudnutie sa môže stať vašim kamarátom. Neveríte?

28.9.2018 Vyp Od

Pokiaľ si predstavíme situáciu, v ktorej samých seba donútime schudnúť, respektíve zhodiť len pár alebo možno viac kíl, zrejme si predstavíme skôr námahu a na druhej strane samé zákazy. Ale naozaj je chudnutie odopieranie?
Môžeme sa na neho pozrieť aj z inej stránky, predsa každá minca má dve strany a myslím si, že to platí aj o zavedení zdravšieho životného štýlu a pokusoch schudnúť. Pokiaľ si predstavíme týranie samého seba a všetko negatívne, potom je celý postup v podstate o ničom a bude efektívny len krátkodobo. Veľmi dôležitú úlohu hrá v tomto bode totiž psychika.

posilování

Preto je dôležité, aby sme si z tohto nového, zdravšieho životného štýlu spravili priateľa. Aj tento priateľ pochopiteľne bude mať pár vlastností, ktoré nám na ňom môžu vadiť, ale tak ako u správneho kamaráta, budeme u neho hľadať tie pozitívne stránky, aké sa v ňom určite skrývajú a v podstate dominujú nad tými zlými. Náš nový kamarát, respektíve zmenený životný štýl nás neokradne, ale obohatí o niekoľko nových a zaujímavých receptov, o poznanie nových chutí, pričom s ním budeme pravidelne tráviť čas a odmenou nám bude lepšia telesná, ale rovnako tak i duševná kondícia. Dopraje nám viac pohybu na čerstvom vzduchu, zábavu v podobe športu a turistiky, bicyklovania, poprípade navštevovania posilovne a pod.
Najskôr mu len musíme dať šancu a je dosť pravdepodobné, že po určitom čase bude vidno pozitívne výsledky v podobe nášho štíhlejšieho ale hlavne vitálnejšieho ja.

ovoce

A čo nás to stálo?
Áno, museli sme obmedziť sladké, mastné, alkohol,… no ale pre naše vlastné zdravie a preto, aby sme dosiahli tento vitálnejší pocit a pevnejšie zdravie. Teda všetko zlé je na niečo dobré a v tomto prípade sú tie dobré stránky v konečnom dôsledku oveľa dôležitejšie, než by sme mali len tak z nudy ukájať svoje chute nezdravým jedlom a nezdravým životným štýlom, ktorý nás vo svojej podstate výraznejšie neobohatil, len nás držal v stereotype nihilizmu a rastúcej lenivosti.