Tieto 3 ingrediencie vám zaručia mladistvý vzhľad

6.9.2018 Vyp Od


Jojobový olej
Tento olej nie je pre krásnu pleť a vlasy žiadny cudzinec. Tento olej, extrahovaný z americkej orechov, je zázračná zložka v starostlivosti o pleť – čistí, zvlhčuje a dokonca odstraňuje množstvo baktérií. Pri aplikácii lokálne vytvára prirodzenú bariéru, ktorá zabraňuje poškodeniu pleti vplyvom prostredia. Pomáha kontrolovať mastnú pleť a akné, a je tiež skvelý na popraskané pery. V neposlednom rade je olej účinný v boji proti vypadávaniu vlasov a suchej pokožke hlavy.

krém

Granátové jablko
Bohaté na antioxidanty, granátové jablká neutralizujú účinok voľných radikálov v našom tele. Zlúčeniny proti starnutiu pomáhajú pri stimulácii buniek keratinocytov (bunky pokožky) a pomáhajú pri regenerácii buniek, čím sa udržiavajú tvár bez vrások a spadnutej pleti . Pre mladšie vyzerajúcu pleť skúste zahrnúť granátové jablko vo vašej strave alebo ho používať v baleniach na tvár.

granátové jablko

Približne 82 percent hmotnosti granátového jablka je voda a tým je toto ovocie taktiež účinné pri udržiavaní hydratácie. Granátové jablko je známe svojimi protizápalovými vlastnosťami, takže dokáže vyliečiť zápal. Polyfenoly v granátovom jablku sú silné antioxidanty, ktoré pomáhajú chrániť bunky pokožky pred oxidačným poškodením. Hoci sú semená dobre známe svojimi výhodami, je to jeden z najlepšie zachovaných tajomstiev Matky prírody. Šupky zabraňujú rozpadu kolagénu a pri aplikácii môžu podporovať rast buniek. Sú tiež užitočné pri boji s jazvami. Keď sú zrnká hrubo rozdrvené, robia vynikajúci čistiaci prostriedok na tvár a zároveň obsahujú činidlá, ktoré poskytujú ochranu pred škodlivým UV žiarením slnka.

zelený čaj

Zelený čaj
Zelený čaj je jedným z tých zázračných zložiek, ktoré pomáhajú so všetkým – od straty hmotnosti až po podporu metabolizmu, od protinádorových vlastností až po prevenciu artritídy. Je to tiež jedna z najefektívnejších zložiek starostlivosti o pleť. Pitie 2-3 šálok zeleného čaju každý deň zvyšuje hladinu antioxidantov vo vašom tele, čistí pokožku od toxínov zvnútra a podporuje regeneráciu buniek. Obsahuje vysoký obsah polyfenolov a katechínov, u ktorých sa dokázalo, že spomaľujú starnutie. Zelený čaj sa z tohto dôvodu stal kľúčovou zložkou produktov na celom svete.