Radi shoppingujete? Navštívte Dubai Mall a Gold Souk

21.1.2018 Vyp Od

Najviac „naj“ nájdete v Dubaji. Najvyšší hotel, najväčšie akvárium na svete, ale aj najväčší obchodný dom Dubai Mall (nákupné maniačky by tu vedeli stráviť celé dni). Nie je to len obchodný, dom – tu môžete stráviť celé dni bez toho aby ste sa nudili. Pokojne vezmite na nákupy aj manželov, priateľov alebo deti. Každý si tu nájde niečo pre seba.

dubaj

. Dubai Mall je obchodné centrum s plochou 1 120 000 m2 a s viac ako 1200 obchodmi, kaviarňami, reštauráciami,… a atrakciami. A medzi nakupovaním môžete doplniť stratenú energiu v najväčšej cukrárni Candylicious, ktorá sa rozprestiera na ploche viac než 900 m2. Ak shopping nepatrí medzi vaše obľúbené činnosti v Dubai Mall sa rozhodne nudiť nebudete. Sú tu zábavné interaktívne parky pre deti, 22 kinosál a najväčšie akvárium a podmorskú zoologickú záhradu na svete. Viac ako 200 druhov morských živočíchov vrátane žralokov a rají. Asi 33 000 vodných živočíchov, ktoré sú v tomto akváriu vám pripraví nezabudnuteľné chvíle – len tu môžete vidieť morský svet v čo najprirodzenejšom prostredí. Najväčšie Gold Souk – tony zlata na jednom trhu.

zlato

Nájdete tu aj trhy, ktorých atmosféra vás dostane. Trh s korením, trh s textíliami a najznámejší Zlatý trh – Gold Souk. Predpokladá sa, že tu môže byť naraz aj viac ako 10 ton zlata. Na všetkých trhoch obchodníci radi zjednávajú, takže ak chcete kúpiť zlaté retiazky, prstene či náušnice za prijateľnú cenu, rozhodne zavítajte sem a zjednávajte. Neochota zjednávať sa sa tu považuje za urážku. Ako prvú ponúknite predajcovi maximálne polovičku z toho čo za zlato pýta. Je jedno či ide o šperk, alebo zlatú tehličku. Na tomto trhu sa zlato kupuje na váhu, preto je dobré ak si skôr než na trh pôjdete zistíte aktuálnu cenu zlata na medzinárodnom trhu. Obchodník aktuálnu cenu pozná určite aj na niekoľko desatinných miest. Prísne tresty a vysoké pokuty v Emirátoch za predaj falošného zlata sú zárukou toho, že tu na podvodníkov snažiacich sa zarobiť na turistov tak ľahko nenatrafíte, ale na drobných vreckárov si predsa len pozor dajte.