Práca s ľuďmi

25.3.2019 Vyp Od

Pracovať s inými ľuďmi musí väčšina z nás. Väčšia časť zamestnaní si totižto vyžaduje komunikatívnosť a dobrú schopnosť zaobchádzať s ľuďmi ako podmienku. Či už robíte v kancelárii, zdvíhate telefonáte, robíte v obchode kde musíte niečo predať, na vlakovej stanici, ako letuška… je toho jednoducho veľmi veľa.

podnikatel

Práca s ľuďmi sa môže zdať ako veľmi jednoduchá, ale vôbec to tak nie je. Vyžaduje si najmä trpezlivosť, otvorenosť, úprimnosť, nesmiete byť však výbušný, musíte sa vedieť veľmi dobre ovládať a vždy usmievať, pretože nič nevie náladu klientom pokaziť viac, ako nepríjemný pracovník, ktorý je odmeraný a správa sa k vám zle. Vtedy veľmi výrazne klesá aj záujem klientov spolupracovať s vašou spoločnosťou, niečo si u vás kúpiť, alebo dokonca môže vám dať aj zlé odporúčania, či už k vám nikdy nezavítať.

Dobrá komunikácia je preto práci s ľuďmi nesmierne podstatná. Dobrý deň tvoria ľuďom maličkosti. Ak sa nad tým dobre a dôkladne zamyslíte, určite sa vám už niekedy stalo, že za vami prišiel naštvaný priateľ. Po otázke: čo sa stalo, nasledovala spŕška odpovedí typu: mám zlý deň, stretol som veľmi nepríjemného človeka, mal som s niekým konflikt, predavačka v obchode ma veľmi naštvala a veľa podobných odpovedí.

obchod

preto znamená, že keď pracujete v spoločnosti, v ktorej potrebujete predávať, potrebujete klientov a nových záujemcov, nič nie je dôležitejšie ako mať v spoločnosti dobré meno. Práve to si získate poctivo podniknutými krokmi, ako napríklad príjemnými, komunikatívnymi zamestnancami, ktorí na vašich klientov nevyletia hneď po prvom nedorozumení, samozrejme, kvalitnými službami ale aj dobrou spoľahlivosťou.
Dajte preto v zamestnaní prednosť uchádzačom, ktorí sú prijemní, nápomocní, takým ktorí sa príliš ľahko nenaštvú a neprenášajú si svoje osobné problémy do práce.