Keratínové ošetrenie vlasov: Všetko, čo potrebujete vedieť

19.3.2019 Vyp Od

Kým keratínové ošetrenie vlasov môže urobiť vlasy hladšie a uhladenejšie, je to vždy dobrý nápad vedieť presne, čo očakávať, než sa do toho ponoríte.
Čo je ošetrenie keratínu?
Keratín je skupina vláknitých štruktúrnych proteínov a kľúčový štrukturálny materiál, ktorý tvorí vlasy, nechty a vonkajšiu vrstvu pokožky. Keratín robí vlasy silnými a lesklými, ale proteín je slabší v kučeravých a textúrovaných vlasoch, čo má za následok suchosť a kučeravosť.

blondýna

Ošetrenie vlasov keratínom nie je ničím iným ako chemickým procesom, v ktorom sa profesionálmi v salóne natierajú vlasové pramene proteínom, aby boli hladké a lesklé. Aj keď existujú rôzne typy liečby keratínom, na základnej úrovni, všetky z nich zahŕňajú ponáranie do vlasového folikulu a vstrekovanie poréznych oblastí keratínom, aby boli vlasy zdravšie.
Výsledky liečby keratínových vlasov môžu trvať až šesť mesiacov a odborníci si môžu prispôsobiť receptúry podľa typu vlasov a potrieb. Samotná liečba môže trvať od dvoch do štyroch hodín, v závislosti od dĺžky a hrúbky vlasov, štruktúry vlasov a použitého liečebného vzorca.

dlouhé vlasy

Ako sa môžem starať o vlasy po ošetrení vlasmi z keratínu?
Ak chcete, aby liečba keratínom trvala dlhšie, postupujte podľa týchto krokov:

  • Voda a vlhkosť môžu spôsobiť, že vlasové pramene stratia časť liečby proteínom. To môže nielen urobiť vlasy náchylné ku kučeraveniu, ale tiež zanechať stopy vo vlasoch. Vyhýbajte sa umývaniu vlasov aspoň tri dni po ošetrení; povedzte nie plávaniu a intenzívnej fyzickej aktivite.
  • Noste vlasy rozpustené na prvých pár dní po liečbe alebo tak dlho, ako len môžete. Po asi troch dňoch môžete použiť mäkké gumičky na vlasy. Nepriťahujte si však vlasy na dlhú dobu.
  • Spite na hodvábnom vankúši alebo obliečke na vankúš, pretože bavlna alebo iné materiály môžu spôsobiť trenie pri spánku, vytvárať kučeravé vlasy a skrátiť životnosť keratínu.
  • Choďte na opätovné podanie po troch až piatich mesiacoch, keď sa liečba keratínom začína opotrebovávať.