Nič nie je zadarmo!

12.7.2018 Vyp Od

V dnešnej dobe sa nám mnohokrát veľa veci nepáči. Sťažujeme sa na nízky príjem a vysoké ceny výrobkov. Musíme si však uvedomiť, že nič nie je zadarmo! Všetko čo máme niečo stálo a museli sme si na to zarobiť. Nikdy nemôžeme rátať, že nám niekto dá niečo len tak zadarmo. Doba obdarovávania sa už z našich životov vytratila.

peníze

Toto pravidlo neplatí len pri nakupovaní. Platí to aj pri našich vzťahoch, či už s rodinou alebo priateľmi. Neviete ako to myslím? Ide o naše správanie sa k druhým ľuďom. Nikto k nám nebude dobrý len tak. To ako sa správame k druhým ich ovplyvňuje a potom sú taký aj oni k nám. Teda musíte najprv dávať aby ste niečo získali. Nie je to len tak.

Celkom ma trápy aké to v dnešnej dobe je. Nevieme niečo urobiť len tak a za všetko čakáme niečo. Pritom urobiť dobrú vec nám prinesie príjemný pocit, ktorý nevyvážia žiadne peniaze. Zase na druhej strane občas sa stane že vykonáme svoju prácu precízne a zaplatené nedostaneme.

Životné prostredie

Taktiež si musíme uvedomiť, že ani vzduch, ktorý dýchame ani príroda ktorú máme okolo seba nie je zadarmo. Odplácame sa tým ako sa správame k nášmu životnému prostrediu. Ak chceme žiť v peknom a hlavne zdravom životnom prostredí nemali by sme ho zanedbávať. Odvďačiť sa našej prírode môžeme napríklad triedením odpadu.

kreditní karta

Viete koľko takéto triedenie môže pomôcť? Vážme si našu prírodu a nemyslime si, že je zadarmo. Pamätajte si, že za ňu platíte vaším správaním. Všetko toto nám dokazuje, že aj veci, ktoré sú zdanlivo zadarmo vlastne niečo stoja. Niekedy si to len neuvedomujeme. Nie sme si vedomí koľko veľa toho máme.

Musíme teda prijať fakt, že nič nikdy nie je zadarmo a zmieriť sa s tým. Neverte ľuďom, ktorý vám niečo ponúknu len tak alebo buďte prinajmenšom opatrný. Vážte si čo máte a snažte aspoň vy robiť niečo len tak aj keď pôjde iba o malé veci. Niekedý stačí aj obyčajné „ďakujem“.