Nakupovanie online, alebo neodkladajte nákup na poslednú chvíľu

Nakupovanie online, alebo neodkladajte nákup na poslednú chvíľu

18.1.2020 Vyp Od

Nie je to tak dávno, kedy sme si nakupovanie predstavovali ako návštevu obchodov v reálnej podobe. To sa však začína meniť.
Dnes je doslova internetová doba a týka sa to i mnohých služieb, predovšetkým nakupovania online. Nastupuje generácia, ktorá cez internet, aplikácie či počítač vykonáva každý jeden krok. No priznajme sa, výhody online nakupovanie sme objavili i my, ktorí ešte vyrastali „normálne“ a všetko sme hľadali i kupovali starou „dobrou“ cestou. Kuriérske služby sa tak dnes tešia vysokému záujmu zákazníkov, rovnako ako aj webové predajne.

notebook

Návštevou internetu dnes nájdeme skutočne veľa i našich, tuzemských online predajní. To znamená, že touto cestou takisto nájdeme skutočne veľa rôznorodého tovaru, ktorý sa k nám dostaví behom pár dní. K najčastejšie objednávanému tovaru sa u nás radia odevy, elektronika, knihy, športová výbava a vstupenky, respektíve lístky na rôzne kultúrne podujatia.

Zakúpený tovar by k nám mal prísť spravidla do 3 pracovných dní. Niekedy však môže nastať situácia, kedy môžeme čakať i týždeň a to hlavne počas sviatkov. Záleží to však i na konkrétnej predajni, ako aj na kuriérskych službách, ktoré využíva. Preto v prípade, ak túžime niečo kúpiť pod vianočný stromček, alebo darček milovanej osobe k narodeninám, nemali by sme sa spoliehať na poslednú chvíľu a daný tovar radšej objednať o niečo vopred, poprípade si na danom webe prečítať dodacie podmienky a informácie o aktuálnej dostupnosti tovaru, respektíve či sa nachádza na sklade a kedy ho bude možné zaslať. K zaslaniu ale treba pripočítať i cca 3 dni, kým nám objednávku doručí kuriér.

eshop

V prípade záujmu nám Internet poskytuje i možnosť nákupu z iných štátov Európskej únie a dokonca i z krajín mimo Európy. Tu je pochopiteľne dodacia doba dlhšia, možno i jeden mesiac. Podľa prieskumu však tieto služby využíva len 15 % online nákupcov, zatiaľ čo 85% sa uspokojilo s pravidelnou online návštevou tuzemských e-shopov.