Nakupovanie online, alebo neodkladajte nákup na poslednú chvíľu

5.7.2018 Vyp Od

Nie je to tak dávno, kedy sme si nakupovanie predstavovali ako návštevu obchodov v reálnej podobe. To sa však začína meniť.
Dnes je doslova internetová doba a týka sa to i mnohých služieb, predovšetkým nakupovania online. Nastupuje generácia, ktorá cez internet, aplikácie či počítač vykonáva každý jeden krok. No priznajme sa, výhody online nakupovanie sme objavili i my, ktorí ešte vyrastali „normálne“ a všetko sme hľadali i kupovali starou „dobrou“ cestou. Kuriérske služby sa tak dnes tešia vysokému záujmu zákazníkov, rovnako ako aj webové predajne.

notebook

Návštevou internetu dnes nájdeme skutočne veľa i našich, tuzemských online predajní. To znamená, že touto cestou takisto nájdeme skutočne veľa rôznorodého tovaru, ktorý sa k nám dostaví behom pár dní. K najčastejšie objednávanému tovaru sa u nás radia odevy, elektronika, knihy, športová výbava a vstupenky, respektíve lístky na rôzne kultúrne podujatia.

Zakúpený tovar by k nám mal prísť spravidla do 3 pracovných dní. Niekedy však môže nastať situácia, kedy môžeme čakať i týždeň a to hlavne počas sviatkov. Záleží to však i na konkrétnej predajni, ako aj na kuriérskych službách, ktoré využíva. Preto v prípade, ak túžime niečo kúpiť pod vianočný stromček, alebo darček milovanej osobe k narodeninám, nemali by sme sa spoliehať na poslednú chvíľu a daný tovar radšej objednať o niečo vopred, poprípade si na danom webe prečítať dodacie podmienky a informácie o aktuálnej dostupnosti tovaru, respektíve či sa nachádza na sklade a kedy ho bude možné zaslať. K zaslaniu ale treba pripočítať i cca 3 dni, kým nám objednávku doručí kuriér.

eshop

V prípade záujmu nám Internet poskytuje i možnosť nákupu z iných štátov Európskej únie a dokonca i z krajín mimo Európy. Tu je pochopiteľne dodacia doba dlhšia, možno i jeden mesiac. Podľa prieskumu však tieto služby využíva len 15 % online nákupcov, zatiaľ čo 85% sa uspokojilo s pravidelnou online návštevou tuzemských e-shopov.