Nástup do škôlky bez ťažkostí

13.4.2018 Vyp Od

Tri roky sa o dieťatko s láskou staráte v pokoji domova, avšak čas neúprosne beží a blížia sa jeho tretie narodeniny, čo značí koniec vašej materskej dovolenky. Aj keď neradi, pomaly musíte začať rozmýšľať nad výberom správneho predškolského zariadenia pre vašu ratolesť. Obzvlášť v mestách je s miestami v škôlkach veľký problém, preto by ste si to nemali nechávať na poslednú chvíľu. Preventívne by sme vám odporúčali podať žiadosť omnoho skôr pred plánovaným nástupom.

hračky

Ak je už škôlka vybavená, natíska sa otázka, či necháte dieťa v zariadení na celý deň, alebo ho spočiatku zapíšete iba na pol dňa a zvyšok času s ním strávia napríklad starí rodičia. Ak máte takúto možnosť, určite ju využite. Minimálne prvé dva až tri mesiace, kým si dieťa postupne zvykne, by ste mali zvážiť takúto formu návštevy. V takomto prípade opustí maličký škôlku hneď ako sa naobeduje. Takúto formu dochádzky však neumožňuje každá materská škola a preto by ste sa o týchto záležitostiach mali podrobne informovať ešte pred zápisom.

mateřská škola

Najväčší problém v škôlkach býva ráno, kedy sa dieťa po príchode rozplače a so slzami v očiach nechce pustiť mamičkinu či oteckovu ruku. Na takéto situácie sú však učiteľky v škôlkach pripravené a vášmu dieťaťu sa budú snažiť vysvetliť a ukázať všetky zaujímavé veci, ktoré v daný deň budú spoločne robiť. Na vás zostáva vášho maličkého upokojiť a ubezpečiť ho, že sa poňho čoskoro vrátite. Ako bonus môžete pridať nejakú formu odmeny za to, že v škôlke nebude plakať a bude sa pekne hrať s ostatnými deťmi.

kostky

Návšteva škôlky však do značnej miery ovplyvní aj vašu peňaženku. Aj keď sa svoje dieťa rozhodnete zapísať do štátnej škôlky, nevyhnete sa poplatkom za stravu či rodičovským a prevádzkovým poplatkom.  Takisto nezabudnite zakúpiť vhodné prezuvky, uteráčik, mydlo či pyžamko.
Veríme, že spolu s vaším dieťatkom prechod do škôlky úspešne zvládnete, že sa mu tam bude páčiť a nájde si tam veľa nových kamarátov.