Môže vám to zachrániť život

30.10.2020 Vyp Od

Balkón je perfektný vynález hlavne pre tých ľudí, čo žijú v panelákoch. Aspoň takto môžu vyjsť na čerstvý vzduch a pobudnúť trochu aj vonku. Môžu tam zavesiť prádlo alebo učičíkať dieťa v kočíku. Prakticky vynález, no musí spĺňať bezpečnostné štandardy. Zábradlie by malo byť dostatočne bezpečné pre vaše potreby. Hlavne, ak máte malé deti, ktoré sa budú často opierať alebo liezť po tomto zábradlí, by ste mali myslieť hlavne na ich bezpečnosť. Vy si to viete ustriehnuť a príliš sa oň neopierať, ale také deti sa nad tým nezamýšľajú. Skôr oveľa viac vymýšľajú a špekulujú ako by sa dalo preliezť alebo vyliezť naň a podobné veci. Veď aj vy ste boli deti, tak to iste poznáte.

architecture-2591286_1920

Zábradlie na balkón cenou vychádza pomerne dobre a treba ho čím skôr zaobstarať, aby ste nemuseli blokovať kľučky na balkónových dverách proti prípadnému pádu vašich ratolestí. Potom už je často príliš neskoro na hasenie takýchto vecí.

room-984076_1920

Je to príliš nebezpečné nechávať balkón otvorený bez zábradlia, hoci nie je na vysokom mieste. Opatrnosť by mala byť základom pri takýchto veciach a preto sa rozhodne pre svoje zábradlie už dnes. Aj keby ste si naň mali požičať. Keby sa niečo stalo, tak to budete ľutovať. Poznám prípad, keď rodičia stavali dom a deti sa v ňom hrali. Balkón síce nebol vysoko, no dieťa z neho i tak padlo tak nešťastne, že z toho má doživotné problémy. Keby niet tohto pádu, tak je úplne zdravá. No, keďže padla z balkóna, tak už nikdy tú nohu mať zdravú nebude a tým pádom sa jej aj ťažšie zamestnáva v živote. Vystriedala už niekoľko zamestnaní, no ani v jednom jej to úplne nevyhovuje, pretože raz ju noha bolí, keď stojí a raz, keď sedí. Jednoducho to v živote veľmi nevyhrala, ale keby jej rodičia mysleli na to, čo sa môže stať a zaobstarali zábradlie, tak sa to stať nemuselo. Vyčítali si to do konca svojho života.