Hliníkové okná

11.3.2022 Vyp Od

Hliníkové okná a dvere sa postupom času dostávajú do popredia vo výstavbách a rekonštrukciách rodinných domov a iných stavebných prvkov. Sú výhodné z pohľadu ich údržby a keďže hliník je vysoko tvárny materiál, z pohľadu designu nám prinášajú moderné a elegantné možnosti ich dizajnu. Hliníkové okná a ich cena Lmmont je v porovnaní výhodnou investíciu z mnohých kritérií, ktoré Vám tieto hliníkové okná ponúkajú.

hliník materiál

Hliníkové systémy si môžete vyberať z produkcie ALUPROF alebo SCHÜCO. Jedná sa o popredných výrobcov hliníkových systémov dverí, ktoré sú z pohľadu viacerých kritérií jednotkou na trhu. Tieto hliníkové okná Vám poskytnú bezpečnosť proti vlámaniu, dymotesnosť v prípade požiaru samozrejme taktiež aj ohňovzdornosť a taktiež spĺňajú vysoké požiadavky pre tepelnú izoláciu. Jednoducho s hliníkovými oknami neprerobíte, práve naopak viac získate.

hliníkové systémy

V neposlednom rade sa vyznačujú takmer nulovou údržbou čo je tiež nemalé plus k ich prednostiam. V prípade osadenia týchto hliníkových okien je v popredí novinka na trhu hliníkových okien kde pre osadenie takéhoto okna je stavebný otvor v hĺbke 90 mm v stavebnej línii. Hliníkové okná sa tešia čoraz väčšej obľube a zrejme sa stanú jednotkou na trhu pre drevenými oknami a pred plastovými oknami. Oproti nim totižto spĺňajú už spomínané vysoké tepelnoizolačné nároky a preto sú vhodné pre pasívnu výstavbu. Tieto nároky najlepšie spĺňa systém MB-104 Passive z produkcie ALUPROF. Úzke pohľadové šírky týchto okien zaručujú dostatok svetla a tým aj celkového presvetlenia Vašich miestností. Tieto všetky už spomenuté priority Vám ponúkajú moderné a dizajnové hliníkové okná, ktoré Vašu stavbu dovedú do dokonalosti. Tak si to zhrňme. Dlhá životnosť, trvácnosť a odolnosť, rôznorodé varianty a teda možnosti ich stvárnenia a samozrejme vysoká energetická úspornosť týchto hliníkových okien je v pomere s cenou za tieto okná priam neporovnateľná. Hliníkové okná vytvárajú trvalo zaujímavú architektúru.