Kde všade sa dá využiť pochôdzne sklo?

6.3.2022 Vyp Od

O tom, že sklo je skvelým materiálom, ktorý má nadčasový dizajn a pôsobí veľmi štýlovo sa môžete presvedčiť pri pohľade na sklenené aplikácie a inštalácie, ktoré nájdete na rôznych moderných budovách, ako sú nákupné centrá, hotely, banky a ďalšie inštitúcie. Aplikácie a inštalácie zo skla, však môžeme čoraz častejšie nájsť aj v bežných rodinných domoch alebo bytoch.

pochôdzne sklo

Časté využívanie skla ako stavebného materiálu alebo interiérového či exteriérového doplnku, je spôsobené najmä jeho univerzálnym vzhľadom, ktorý sa hodí k rôznym farbám a iným materiálom, ale taktiež aj jeho jednoduchou údržbou. Sklo nie je vôbec náročné na starostlivosť, napríklad v porovnaní s drevom, stačí ho iba občas pri viditeľnom znečistení alebo objavení otlačkov rúk či topánok, pretrieť mokrou handrou a vyleštiť bežným čističom na sklenené povrchy. Vrátane sklenených zábradlí, balkónov a dverí, patrí medzi najmodernejšie trendy aj pochôdzne sklo.

sklenená podlaha

Pochôdzne sklo je vhodné pre schodiskové stupne https://lmmont.sk/sklenene-realizacie/pochodzne-skla, ale využitie nájde aj vo forme lávky alebo podest či podstavcov. Bezpečnostné sklo, ktoré sa využíva ako pochôdzne je špeciálne upravené na takéto účely a skladá sa až z troch zlepených vrstiev. Trojica vrstiev zabezpečuje jeho stabilitu a vy vďaka nim nemusíte mať obavy z toho, že by sa pochôdzne sklo mohlo pri postavení na neho rozbiť. Ak by sa aj náhodou stalo, že dôjde k jeho prasknutiu alebo rozbitiu, jednotlivé vrstvy skla sú zabezpečené určitým druhom fólie, ktorá aj prasknuté alebo inak narušené sklo dokáže udržať pokope. Okrem estetickej funkcie pochôdzneho skla, dokáže taktiež prepúšťať svetlo, čím sa viditeľne znásobí veľkosť priestoru. Takéto pochôdzne sklo môžete podobne, ako aj iné aplikácie a inštalácie zo skla nájsť napríklad vo veľkých moderných hoteloch, obchodných domoch, finančných inštitúciách, ale aj v moderných rodinných alebo bytových domoch.