Domáce recepty na prírodný sprchový gél

19.1.2020 Vyp Od

Asi ste pravdepodobne vyskúšali takmer každý sprchovací gél na trhu, aby ste zistili, ktorý z nich je pre váš typ pleti najlepší. Nemôžete si však byť vždy istá, či tento konkrétny produkt bude fungovať správnym spôsobom pre vás. Vyskúšajte tieto jednoduché recepty pre domáce šikovné ručičky. Tieto domáce sprchové prípravky sú pre vás to najlepšie, pretože sú formulované bez chemikálií a môžete si ich tiež prispôsobiť pomocou prísad, ktoré sa vám páčia.sprchový gel.jpg
1. Hydratačný sprchový gél: pre citlivú pokožku
Čo potrebujete:
3/4 šálky olivového mydla
3/4 šálky mandľového oleja
1/2 šálky surového medu
10 kvapiek ružového éterického oleja
5 kvapiek citrónovej trávy éterického oleja
Pokyny:
Skombinujte všetky ingrediencie vložením do misky a dobre premiešajte. Skladujte zmes vo fľaši s dávkovacím čerpadlom. Tento sprchový gél môžete používať každý deň.
Výhody: Surový med pomáha uzamknúť vlhkosť v pokožke a lieči aj kožné problémy, ako je ekzém, akné alebo psoriáza. Tento gél je ideálny pre citlivú a problémovú pokožku.
2. Povzbudzujúci sprchový gél
Čo potrebujete:
1 a pol šálky tekutého olivového mydla
4 čajové lyžičky glycerínu
10 kvapiek mätového éterického oleja
Pokyny:
Pridajte všetky ingrediencie do misky a dobre premiešajte. Skladujte zmes vo fľaši s dávkovacím čerpadlom. Pri použití napumpujte malé množstvo do špongie a kožu poriadne vydrhnite.
Výhody: Glycerín a olivové mydlo zvlhčujú pokožku, zatiaľ čo éterický olej z mäty piepornej uvoľňuje vaše zmysly. Tento sprchový gél je vhodný použiť najmä v lete a je ideálny pre mastnú pleť.sprchové mýdlo.jpg
3. Vyvažujúci sprchový gél: vysušená pokožka
Čo potrebujete:
2 šálky neparfumovaného olivového mydla
3 polievkové lyžice mandľového oleja
2 polievkové lyžice limetkovej šťavy
1 šálka ružovej vody
15-20 kvapiek levanduľového éterického oleja
Pokyny:
Nalejte všetky ingrediencie do fľaše a dobre premiešajte prísady. Pridajte zmes do fľaše a gél je následne pripravený na použitie.
Výhody:
Mandľový olej zaisťuje hydratáciu a ochranu pokožky pred podráždením. Ružová voda dodáva ďalšiu vlhkosť, zatiaľ čo citrónová šťava dezinfikuje a levanduľový éterický olej vyrovnáva pokožku a uvoľňuje zmysly.