Čo robiť, keď máte svoje dni?

28.6.2018 Vyp Od

Ženské problémy sú niečo, čo nás sprevádza celým životom. Nie je to nič, čo by bolo neobvyklé a je jasné, že nech sa deje čokoľvek, vždy sa môžete spoľahnúť na to, že vo vašom živote sa stane niečo, čo by vás rozhodilo. A my ženy sa teda necháme veľmi často rozhodiť. Napríklad aj tým, keď sa v nevhodnom čase dostavia naše dni. Menštruácia je niečo, čo nás otravuje, no v niektorých prípadoch sme veľmi vďačné za to, že sa vôbec dostaví. A aj keď možno máte pocit, že niečo nie je podľa plánov, neznamená to, že by ste s tým nemohli niečo urobiť. Menštruácia nemusí byť trápenie, ktoré je pre vás niečo otrasné.

sraz
 
Ako byť v pohode aj vtedy, keď mám svoje dni?
 
Možno vás to prekvapí a možno nie, ale v niektorých krajinách ženy počas menštruácie nič nerobia, len tak ležia a tvária sa, že sa ich vlastne vôbec nič netýka. Jednoducho vtedy oddychujú. My však žijeme v tom, že menštruácia nie je choroba a že by sme mali robiť úplne všetko, čo sa dá. Nejaký oddych nie je možný a každú bolesť zabíjame ružovou tabletkou. Ako si však môžete naozaj oddýchnuť a neumierať na kŕče brucha? Existuje naozaj niekoľko perfektných riešení.

běhání
 
Čo pomôže vám?
 
Ak potrebujete niečo na zmiernenie bolesti, môžete skúsiť klasiku, a to teplý obklad na brucho. Verte tomu, že aj keď sa pri tom väčšina žien tvári skepticky, pravdou je, že to naozaj pomáha. Mnohé ženy odporúčajú aj teplý kúpeľ, no väčšinou sa ženy veľmi počas menštruácie kúpať nechcú. Pomáha aj taktiež oddych a úplný pokoj, kedy sa proste len tak nad všetkým zastavíte a pustíte si nejaký dobrý film. Naozaj je veľmi dôležitý relax a presne to je niečo, čo väčšina žien počas svojich dní potrebuje. Možno to nie je choroba, ale pravdou je, že vtedy by sme teda boli určite radšej na chorej a tvárili sa, že sa nemôžeme z postele ani pohnúť. Aspoň tie prvé dni.