Antalyiu si užijete aj mimo hlavnej turistickej sezóny

23.1.2020 Vyp Od

Keď som si pozerala štatistiky o tom, koľko Slovákov si v priebehu jedného leta kúpi dovolenku Turecko – Antalya, zamotala sa mi hlava. Hovoríme len o jednom roku, o jednom národe a dokonca o jednej destinácií. Čísla prevyšovali dve tisícky. Tým chcem povedať to, že Turecko je naozaj veľmi frekventovanou dovolenkovou destináciou. Ja som bola po prvýkrát v Antalyi vtedy, keď bola dovolenková sezóna v plnom prúde, teda na prelome júla a augusta. Chcete dobrú radu? Ak si chcete dovolenku v Turecku užiť, netrepte sa tam vtedy, kedy všetci ostatní.
Žena v sexy čiernych plavkách sa kúpe v mori.jpg

Nával turistov na každom kroku

Turecko som si zamilovala, preto vás od tejto dovolenky určite nechcem odradiť. Práve naopak, chcem aby ste si ju čo najviac užili. Nehovorím, že v hlavnej turistickej sezóne je to nemožné, no musíte rátať s tým, že na pláži, v mori aj v meste, budete natlačení ako sardinky spolu s ostatnými turistami. Ja osobne mám radšej viac súkromia. Takže ak si ho chcete i vy v Turecku užiť, jazdite do neho na jar alebo na jeseň. Druhou možnosťou je, že nebudete vyberať destinácie v Tureckej riviére, ale nejaké pokojnejšie, niekde bokom.
Žena v plavkách a so surfom v ruke stojí na pláži a pozerá na more.jpg

Dobré počasie na jar i na jeseň

Ak by ste sa do Turecka vybrali v máji alebo koncom septembra, nemusíte sa vôbec obávať toho, že si neužijete klasické letné počasie. Verte, že užijete, a to do sýtosti. V septembri je dnes teplo aj u nás, tak si to predstavte v Turecku. to isté platí aj o skorších mesiacoch, ako je máj či dokonca apríl. Pre lepšiu predstavu, na jar aj na jeseň, sa tu teploty pohybujú okolo dvadsiatich piatich až dvadsiatich ôsmych stupňov Celzia. More má teplotu okolo dvadsiatich stupňov.

Nebojte sa samoty

Možno si to predstavujete tak, že prídete v máji do Turecka a tam nikto. Nemajte strach, takto to naozaj nevyzerá. Aj v období mimo hlavnej dovolenkovej sezóny, je tu pomerne dosť veľa turistov a ak sa bojíte toho, že budete na uliciach sami, tak sa nemusíte. Domácich tu žije až, až.