Prečo je kúpa dvojmiestneho športového auta dobrý nápad?

23.1.2020 Vyp Od

Rozpíšeme si čo to je vlastne dvojmiestny kabriolet. Je to vlastne malé auto, pomerne nízke pravdepodobne s plátennou strechou s ktorým nemôžete v zime jazdiť je v ňom málo miesta a nevmestíte tam žiadnu batožinu. Má však väčšie využitie ako si myslíte.
-je zábavné. Absolútne nepraktické auto vám vie vyčariť úsmev na tvári, pretože konštruktéri nemysleli na veľký batožinový priestor a radšej rozmiestnili na úkor kufra lepšie zadnú nápravu a podobne. Dožičili vám lepšiu reakciu volantu a nápravy, presnejšie radenie, možno aj samosvorný diferenciál.

bmw.jpg

-nemusíte robiť taxikára. S dvojmiestnym autom máte výhodu že nevozíte so sebou všetkých vašich kamarátom. Poprípade ak ste neobľúbený tak nechytíte depresiu z toho že nikto sa s vami nechce zviesť
môžete si kúpu ďalšieho auta vyhovoriť tým že ste v strednom veku. Ak máte 24 rokov tak radšej hovorte že ste nevybúrený mladík.
-bude z vás lepší šofér. So športovým autom prichádza aj športové šoférovanie a rezanie zákrut. Zistíte svoje slabiny a začne vás lákať aj vyjsť si na závodný okruh pretože nato budete mať vhodné auto

automobil.png

Nakoniec je dobré dať nejaké typy na kúpu. Dobrý nápad sú zachovalé jazdenky pretože sa ponúkajú a oveľa nižšiu cenu. Dobrý nápad je Mazda MX5. vyrába sa od konca osemdesiatich rokov doteraz a v obehu sú 4 generácie. Aj keď tretia má občas posmešnú prezývku parník za horšie jazdné vlastnosti tak všetky vás podržia na ceste oveľa lepšie ako klasická octavia. MX5 majú spoľahlivé atmosférické motory, zadný náhon a tiež jednu s najlepších prevodoviek. Taktiež môžete siahnuť aj po nejakej japonskej klasike ako z filmu fast and furious ale dobré kúsky menej známych modelov, akým je nissan 300zx sú tiež o dosť drahšie ako klasická MX5. Ak by sa vám MX5 zdala malá, čo sa veľmi ľahko môže stať ak máte viac ako 180cm, môžete hľadať BMW Z4, ktoré je, dá sa to teoreticky nazvať, ekvivalent pre MX5.