Ako vznikli známe a obľúbené polo tričká?

9.5.2022 Vyp Od

Ak by ste sa nejakého človeka opýtali, kde vznikol názov polo tričká, pravdepodobne by väčšina ľudí odpovedala, že dôvodom je strih trička, ktoré je polo tričko a zároveň polo košeľa, pričom jej chýbajú dlhé rukávy. Len málokto však vie pravý dôvod vzniku tohto názvu, ktorý je v skutočnosti odvodený od športovej hry pólo. Ide o pomerne známy druh športu, počas ktorého jednotliví hráči jazdia na koňoch. V minulosti mávali hráči oblečení typické športové košele s golierikmi, ktoré však mali dlhé rukávy. Práve goliere a dlhé rukávy boli tým dôvodom, vďaka ktorému majú dnešné polo tričká svoju podobu.

polo tričká

Všetko sa to začalo tým, že goliere a dlhé rukávy začali športovcom, hrajúcim pólo postupne počas hry zavadzať. Rozhodli sa teda najprv začať goliere pripínať gombíkmi, aby držali pripevnené na košeli a nezavadzali pri hre. Tento trend si mnoho ľudí obľúbilo a neskôr sa rozšíril aj do ďalších známych športov, ako je tenis alebo kriket. Medzi bežných ľudí sa dostali košele s pripnutými golierikmi, vďaka značke Brooks Brothers, ktorá ich začala predávať, ako nový módny trend. Ako však polo tričko získalo krátke rukávy? Dôvodom odstránenia dlhých rukávov je známy tenista René Lacoste, ktorý sa ako prvý športovec objavil na tenisovom zápase s košeľou s nie len pripnutým golierom, ale taktiež aj so skrátenými rukávmi. Pre mnohých to bol šok, pretože upravenou košeľou porušoval pravidlá predpísaného športového úboru.

pólo športová hra

Aj napriek prvotnému šoku, však René Lacoste neskôr získal za tento odvážny krok mnoho úspechu. A áno, pokiaľ tipujete súvis jeho mena a značky Lacoste, máte pravdu. Značka Lacoste bola jednou z prvých ktorá začala predávať polo tričká v takej podobe, ako ich poznáme v súčasnosti. Postupom času sa stali polo tričká až natoľko obľúbené, že sa rozšírili do celého sveta. Momentálne sú známe napríklad, kvôli značke Ralph Lauren, ktorá ale patrí medzi drahšie. Pokiaľ však hľadáte polo tričká, ktoré vám poskytnú pohodlie, eleganciu a zároveň športový šmrnc, nemusíte siahať po luxusných značkách. Polo tričká Big Star sa dajú zakúpiť pre mužov aj pre ženy, za prijateľné ceny a s rovnakým elegantno-športovým dojmom.