Zapojte svoje elektrospotrebiče, aj keď ste mimo domu

22.11.2020 Vyp Od

Uvedomujeme si ten fakt, do akej miery sme dnes vlastne odkázaní na elektrospotrebiče toho najrôznejšieho druhu? Berieme to ako samozrejmosť, že si ráno zapneme varič, v kúpeľni holiaci strojček, popritom si nabijeme batériu na mobile a ešte stihneme zapnúť notebook. Počas voľných dní je využitie elektroniky ešte intenzívnejšie. Práca v kuchyni či relax a použitie hudobných či DVD prehrávačov, atď. Takto by sme mohli pokračovať na niekoľko strán. Prečo to ale píšeme?

prístroj na kávu

Pretože o všetky tieto výhody 21.storočia môžeme veľmi ľahko prísť, ak po ruke nebudeme mať prístup k striedavému zdroju napätia, respektíve k bežnej elektrickej zásuvke. No vedeli ste, že aj v takýchto pomerne reálnych situáciách existuje funkčné riešenie?

Takéto riešenie poskytuje menic napatia 12v 220v https://www.menicnapatia.sk/menice-12v-na-230v/, ktorý dokáže jednosmerné 12v napätie „prerobiť“ na potrebné striedavé 230 V. Teda na také, aké nám bežne poskytujú zásuvky v našej domácnosti.

To následne znamená možnosť využiť skutočne najrôznejšie, respektíve bežne známe a pravidelne používané spotrebiče, nech ste kdekoľvek. Ak so sebou máte auto, ale dokonca aj kamión či čln, zo zdroja jednosmerného napätia dokážete vďaka meničom získať striedavé 230 V napätie. Preto ide o veľmi oceniteľný doplnok, ak túžite na dlhší časť opustiť pohodlie svojho interiéru. Alebo pre prípady, v ktorých „človek nikdy nevie“.

žiarovka, svetlo

Poznáme zákon schválnosti a to, keď sa nám v najmenej vhodnú dobu vybije mobil alebo baterka v notebooku. Ak chceme prehrávať médiá,, zároveň byť v kontakte a popritom možno pracovať online. Keď nám však „zdochne“ batéria, všetko je stratené. Invertor, resp. menič ale našťastie dokáže slúžiť ako spoľahlivý zdroj a využiť ho môžete takisto k nabitiu batérie v prenosných zariadeniach.

  • Ako bolo spomenuté, jeho využite je veľmi podobné tomu, ako by ste mali po ruke bežný zdroj a elektrickú zásuvku so striedavým napätím.