Veľkonočné dekorácie do vášho interiéru

7.1.2018 Vyp Od


Veľká noc sa blíži a my tu máme zopár tipov na dekorácie na veľkú noc. Nechajte sa inšpirovať jednoduchými návodmi ktoré skrášlia vaše bývanie  vo veľkonočných sviatkoch.

kytička
 
Kvetináč zo zlatých vajec
 
Je to veľmi jednoduchý návod ktorý dokáže urobiť každý . Potrebujete na to vajíčka z ktorých vyfúknete vajíčko. Potom do neho urobíte asi 5 cm dierku. Vajíčko nastriekajte zlatou alebo striebornou farbou a počkajte kým farba nezaschne. Potom už do neho dajte rastlinku alebo kvetinu ktoré chce pestovať. Na úplný záver môžete tieto ozdobné kvetináčoch vajíčka položiť na tácku.

zajíčci
 
Veľkonočné vajíčko z gombíkov
 
Aj tento návod je veľmi jednoduchý. Môžete ho urobiť dvoma spôsobmi. Rýchlejší spôsob bude ak si budete lepiť gombíky so tvaru vajíčka. Pre tých zručnejších môžete tieto gombíky prišiť do textílii. Ak máte vajíčko z gombíkov hotové môžete ho dať do rámového obrazu a umiestniť ho do obývačky.
 
Veľkonočné škrupinové svetielka
 
Ak máte radi sviečky , môžete si ich urobiť aj vďaka škrupinám z vajíčok. Vyfúknete vajíčko zafarbite na ľubovoľné farby podľa vášho vkusu. Potom už len stačí aby ste vajíčka rozbili na dve polovičky a nakvapkali do neho trochu vosku na umiestnenie okrasné sviečku. Túto dekoráciu môžete poloziť na kuchynský stôl. Taktiež môžete použiť aj voňavé sviečky ktoré Vás domov rozvonia príjemnou vôňou a váš domov sa tak stane ešte útulnejším.

velikonoce

 Králik pred dverami
Ak máte pred vašimi dverami svetlý koberec môžete ho oživiť aj touto jednoduchou dekoráciou. Budete na to potrebovať starú bielu záclonu , červenú stuhy , ihlu a niť. Nájdite si maketu králika ktorú nakreslite a obstrihnete. Podľa nej vystrihnite zo záclony králika ktorého následne prišijete na koberec . Aby vyzeral veľkonočný králik sviatočné , na záver mu na krk  prišite  stuhu ktorá mu dodá sviatočný vzhľad .