Urobte niečo pre seba a začnite ešte dnes

27.5.2018 Vyp Od

Hovoria vám to priatelia, povie vám to dokonca váš partner. Chcú, aby ste tomu dali šancu, aby ste to skúsili a vy vytrvalo odmietate, hoci v kútiku duše to chcete. Keď sa povie šport, nemyslí sa automaticky chudnutie a drastické diéty. Tu je pár dôvodov, prečo by ste to mali skúsiť.

svaly

Okrem toho, že si spevníte telo a svalstvo, zlepšíte si aj kondíciu. Vaša imunita bude lepšia ako predtým a budete menej chorý. Vyvetráte hlavu, zbavíte sa stresu a po dlhých dňoch strávených v práci zrelaxujete. Je na vás aký druh športu si vyberiete. Môže to byť aktívny kontaktný šport, alebo len cvičenie vo fitness centre.
Ak sa už pre šport rozhodnete, možno to pozmení aj vaše stravovacie návyky. Predsa len, keď si dáte záležať, aby ste večer odbehli niekoľko kilometrov, alebo odcvičili hodinu času, nezajete to nezdravým fast foodom, ktorý všetky spálene kalórie ľahko vráti späť. Donesiete do svojho života zdravšiu životosprávu a systém, za ktorý sa vaše telo odvďačí.

Športovanie však nemusí byť len o cvičení a potení sa vo fitness centre, môže to byť aj šport, v ktorom zistíte, že ste dobrý a baví vás. Či už sú to loptové športy, alebo iné. Plávanie tiež patrí medzi populárne a obľúbené športy. Je veľmi prospešné, pretože do neho zapájate celé telo a zároveň si trénujete dýchanie a činnosť pľúc. Aj zimné športy sú fajn, pokiaľ však nebývate v krajine, kde je po celý rok sneh, nemôžete sa im venovať pravidelne.

skok

Je na vás, čo si zvolíte a ako začnete. Verte však, že sa budete cítiť lepšie po pár dňoch. Večer do postele padnete síce unavený, ale príjemne unavený. Vaše dni budú zrazu atraktívnejšie, spoznáte nových ľudí, zmeníte možno nudnú dennú rutinu. Pre mnohých je prekážka práve to, čo si pomyslí okolie. Nebojte sa však, tí, ktorí už športujú vás len podporia a tí, ktorí ešte nie, sa možno inšpirujú a začnú tiež.