Nepodceňujte nedostatok sexu.

8.1.2022 Vyp Od

Nedostatok sexu nie je pre niektoré ženy žiaden problém. No muži takéto sexuálne pauzy znášajú omnoho horšie. Niekto si myslí, že je to len v hlave týchto mužov, no nie je to celkom tak. Muži v určitom produktívnom veku sex jednoducho potrebujú a jeho nedostatok sa naozaj môže objektívne odrážať na ich fyzickom ale aj psychickom stave. Mnohé výskumy potvrdzujú prínos pravidelného sexu na priaznivý zdravotný stav mužov. U mužov sa po dlhšej sexuálnej abstinencii začína prejavovať zvýšená nervozita, čo niekedy vedie až k vzniku nebezpečných depresií. Muži bez sexu sú menej šťastní, ale to platí samozrejme aj o ženách. Takže ak je dnes už dokázané, že náš zlý psychický stav vedie k vzniku mnohých iných chorôb, dôležitosť pravidelného sexu má svoje opodstatnenie.

muž a žena

No aj konkrétne fyzické ochorenia úzko súvisia s nepravidelným sexuálnym životom. Asi najznámejšia je rakovina prostaty. Muži, ktorý nemajú pravidelnú ejakuláciu, majú zvýšený výskyt tohto nebezpečného ochorenia. Škodlivé látky nachádzajúce sa v prostate nie sú odvádzané z tela von, takže riziko rakoviny sa výrazne zvyšuje. Muži, ktorí majú pravidelný sex, tak znižujú riziko rakoviny prostaty o 20%.

žena

Pravidelný sex prispieva významne aj k vzniku protilátok v organizme mužov aj žien. Preto ľudia s pravidelným pohlavný stykom sú menej náchylní na prechladnutie alebo chrípku. Určite ste už mnohí počuli o vylučovaní hormónov šťastia pri pohlavnom styku. Endorfíny tak napomáhajú potláčať rôzne bolesti. Takže pravidelný sex vás môže skutočne zbaviť nepríjemných bolestí hlavy alebo migrén. Takže ak nemáte momentálne sexuálneho partnera, môžete urobiť niečo pre svoje zdravie, ak navštívite sex ponuky Privatportal, a môžete a vrhnúť v krátkom čase do náručia krásnej ženy. Urobíte niečo dobré nielen pre svoje potešenie, ale aj pre svoje zdravie.