Nájdite priestor i v malej izbe!

27.2.2019 Vyp Od

Zdá sa vám že sa už neviete hýbať vo vlastnej izbe a že na vás z každej strany padajú veci? Potom je niekde chyba. Pripravili sme tipy ktoré vám pomôžu prežiť v menších priestoroch.
 

  1. Triedenie vecí

Krok číslo jeden, ktorým by ste mali začať, je vytriediť si všetky veci ktoré vlastníte. To oblečenie, ktoré nenosíte posuňte ďalej. Buď ho darujte rodine, kamarátom alebo do kontajnerov určených pre humanitárnu pomoc. V malom priestore naozaj nepotrebujete 5 tričiek s podobným nápisom alebo vzorom.
Môžete sa riadiť pravidlom, že veci ktoré ste na sebe nemali dlhšie ako rok vyhoďte. To neplatí len pre oblečenie ale aj pre veci ktoré máte doma.
panáček u knihovny

  1. Nenakupujte zbytočnosti

Nemusíte každú sezónu nakupovať nový dekoratívny tovar do bytu. Kúpte si radšej menej kúskov, ktoré budú nadčasové i o pár rokov namiesto viacero lacných kúskov. Napríklad ak kúpite jednu krištáľovú vázu, určite nevyjde z módy ako lacnejšia verzia a okrem toho bude naberať i na hodnote.

  1. Majte poriadok vo veciach

Zriaďte si veľkú skriňu do ktorej zmestíte množstvo vecí. Najlepšie je mať systém ktorý vytvoríte pomocou škatúľ. Ak má skriňa len police a nemá zásuvky, škatule sú ideálna voľba. Na každú napíšte čo je v nej, napríklad vianočná výzdoba, ponožky a tak ďalej.

  1. Využívajte police

Namiesto toho, aby ste mali veci kde tade, zriaďte si po celom priestore police. Umiestnite na nich kvety a izba bude hneď živšia, zelenšia a krajšia.

posetl

  1. Oživte priestor

Malý priestor sa ťažko oživuje práve kvôli nedostatku metrov štvorcových. Preto stavte na zaujímavý koberec, pekné obrazy alebo ornament na stene. Takisto pekné obliečky dokážu urobiť z izby úplne iný dojem. Vhodným doplnkom je i deka, nezaberie priestor a skrášli izbu.

  1. Kúpte si posteľ, ktorá má pod sebou úložný priestor. Práve tu získate množstvo úložných možností, ktoré nebudú nikomu na očiach.