Na čom sa dá ušetriť

6.7.2019 Vyp Od

Myslím si, že každého zaujíma ako sa dá ušetriť peniaze. Práve preto si dnes uvedieme pár príkladov ako na to. Asi takým najzákladnejším pravidlom je zbaviť sa výdavkov, ktoré sú zbytočné. Čo tým myslím? Predplatné časopisov, ktoré vôbec nečítate alebo platby na nejakých stránkach napríklad za pozeranie filmov, či seriálov. Taktiež ak využívate nejaké zoznamovacie aplikácie určite neplaťte za služby „Premium“. Je to úplne zbytočné a vo výsledku tým nič nezískate.
Snažte sa nenakupovať veci „dvojmo“. bankovka.jpgČo tým myslím? No mám nové zvýrazňovače do školy ale uvidím v obchode iné a krajšie, tak si ich kúpim. Koľko písacích potrieb máte doma? Stavím sa, že veľmi veľa. To platí samozrejme aj pri iných veciach. Predajte veci, ktoré máte doma a nepoužívate ich. Na takýchto veciach viete zarobiť aj stovky eur. Stačí sa poobzerať po nepotrebných veciach.
Každý cent sa počíta! Určite to poznáte, máte v peňaženke plno drobných a zavadzajú vám. Potom si kúpite niečo pri pokladni len preto aby ste sa zbavili drobných. Inak by ste si tú vec vôbec nekúpili. Taktiež ich možno máte pohádzané rôzne vo vreckách, kabelke alebo len tak pohodené po dome. Nájdite nejakú škatuľu, fľašu, či plechovku a nepotrebné drobné vždy hádžte do nej. Potom ich môžete použiť napríklad na kúpu cestovných lístkov na MHD.prasátko.jpg
Snažte sa urobiť si vždy zoznam vecí ktoré potrebujete alebo iba chcete. Ak si urobíte poriadok vo veciach, zistíte, čo naozaj potrebujete. V šatníku nemusíte mať plno zbytočných kúskov, ktoré nevynosíte. V poslednom čase sa ujal trend triedenia skrine. Máte v nej iba také kúsky, ktoré sa dajú ľahko medzi sebou kombinovať. Sezónne nákupy sú najhoršie. Myslím si, že by vás nezabilo vydržať aspoň dve sezóny v rovnakom oblečení. V lete vynosíte síce rovnaké šaty ako minulý rok, no na nejakej krásnej dovolenke. To sa oplatí nie?