Trávia vás kŕčové žily? Tak zvýšte pozornosť!

20.10.2020 Vyp Od

Každý z nás už počul o probléme s názvom kŕčové žily. Pretože ide o ochorenie, ktoré poskytuje vysoké percento ľudí. Väčšinou to začína ako „estetický problém“, ktorý postihuje naše nohy takzvanými metličkami, čiže tými menšími žilkami. K neželaným prejavom radíme tiež pocit boľavých nôh, čo je ešte nepríjemnejšie. Najviac nepríjemný je však stav, ak sa tieto príznaky ignorujú a prerastú do vážnejšieho štádia.

  • Vtedy vravíme o zápale a intenzívnejších bolestiach.

bolesť, vyčerpanie

Takýmto stavom je ale možné predísť. Navyše moderná medicína poskytuje bezbolestné a rýchle riešenie v štýle operácia krčových žíl laserom cena. Takýto zákrok vás dokáže vrátiť späť do bežného života.

Je však potrebné mať na pamäti, že príznaky je najlepšie odstrániť už na začiatku. Nečakať, kým bude stav vážnejší a bude si pýtať náročnejšie odstránenie, ktoré by navyše nemuselo prebiehať tak ľahko, ako vo vyššie spomenutom prípade. Varovným signálom k akcii sú v takomto prípade už spomenuté metličky, čiže ak vidíte, že sa na vašich nohách tvoria tieto netypické žilky. Pretože to, čo vyzerá najskôr ako vizuálny problém, dokáže časom prerásť do nepríjemných bolestí a dokonca životných obmedzení.

lekár, ok

V stručnosti preto môžeme povedať, že je skutočne oceniteľnou výhodou a celý proces odstránenia bude ľahší, ak sa príznaky začnú odstraňovať čo najskôr a neprerastú do náročnejšej a bolestivejšej fázy, respektíve do nepríjemného zápalu.

Zápal spôsobuje intenzívnejšiu bolesť a takisto horšie estetické následky. Väčšiu bolesť postihnutého miesta a zároveň jeho neprirodzené zafarbenie. Áno, je vhodné podstúpiť určitý zákrok, ale rovnako nesmieme zabudnúť hľadieť na faktory, ktoré tento stav zhoršujú. A samozrejme sa im snažiť vyhýbať. Ide napríklad o nosenie nepohodlnej obuvi alebo tesného oblečenia. Škodí nám aj nemenná poloha, či už vravíme o dlhodobom státí alebo naopak o sedavom životnom štýle.