Potešte seba aj svoj domov

24.1.2019 Vyp Od

Jar je podľa mňa najkrajšie ročné obdobie. Slnko je síce ešte zubaté, ale jeho sila pre mňa znamená veľkú energiu, ktorú nám všetkým dáva pomocou svojich teplých lúčov. Nás ľudí nabíja akoby novou silou, ktorú budeme potrebovať pri jarných prácach a prírode dáva znamenie, že prichádza teplo. Púčiky na stromoch pomaly rozkvitajú a v záhradkách už môžeme vidieť snežienky.

bylinky

Milujem aj jarné hyacinty, ich vôňu a farebnosť. Tulipány a narcisy sú krásne kvietky, ktoré potešia každú ženskú dušu, keď ich dostanú. Nemusíme dostávať kvety iba na sviatok, môžeme si ich aj kúpiť samé – len tak do vázy. Kytica kvetov vo váze krásne rozjasní váš interiér bytu a vyčarí pocit pokojného domova.

Teraz mávajú slovenské gazdinky vo zvyku čoraz častejšie si napríklad pestovať bylinky. Rozmýšľali ste aj vy nad tým? Nevadí, ak nemáte záhradu. Postačí vám balkón, alebo kvetináč na okennej parapete. Veď nie je nič lepšie ako pridávať čerstvé bylinky do varenia, ktoré vám rozvoňajú celú kuchyňu. S obľubou sa čoraz viac pestujú aj domáce paradajky, tie cherry. Naozaj veľa žien sa na to už dalo a vďaka priesade sa im podarilo vypestovať šťavnaté plody, ktoré chutili oveľa lepšie ako paradajky zo supermarketu. Tak to vyskúšajte aj vy.

rajčata

Neviete ako na to? Jednoducho. Na internete sa o tom dočítate celkom dosť. Ale v skratke. Na vypestovanie vlastných byliniek budete potrebovať: semiačka alebo rovno priesady zo záhradkárstva, substrát, ktorý je určený na bylinky a ich rýchlejšie vyklíčenie a kvetináč. A samozrejme odhodlanie. Netreba sa nechať odradiť prvým neúspechom. No ak robíte všetko podľa návodu sa ani nenazdáte a čoskoro bude váš balkón, alebo vaše okno zakvitnutý zelenými bylinkami, ktoré vám budú robiť radosť. Tento typ kvetov má nie len úžitkový charakter, ale predovšetkým tým potešíte seba a aj svoj domov. Vďaka okrasným kvetináčom, ktorých je na trhu naozaj neúrekom môžete dosiahnuť pekný dizajnový prvok, ktorý zaručene neunikne žiadnemu pohľadu.