Posielate balíky v plastových obálkach už aj vy?

15.6.2021 Vyp Od

Máte už početné skúsenosti so zasielaním balíkov? Potom určite venujete pozornosť aj kúpe rôznych obálok či dokonca boxov, v ktorých tieto zasielate a dúfate, že na doručenú adresu prídu čo najskôr a hlavne v poriadku. Hlavne aby pri prevoze neprišlo k poškodeniu zásielky, či už ide o nejaký dar pre vašich blízkych alebo pravdepodobne o tovar, čo má prísť k zákazníkovi. A vtedy je obzvlášť dôležité hľadieť aj na to, do čoho náš tovar vlastne balíme a v akom stave sa dostane do rúk príjemcovi, pretože si tým určitým spôsobom tvoríme aj dobrú/zlú reputáciu.

balík, kartón

Ďalším faktorom je ale aj praktická stránka a to, aby sme si s takýmto posielaním balíkov dokázali poradiť zakaždým čo najlepšie. Rýchlo, prakticky a bez zbytočných komplikácií. Ušetrí to čas aj starosti. Poukážme napríklad na fakt, že doteraz sme možno mnohé veci zasielali v papierových boxoch- ktoré povedzme si úprimne, sú nemotorné a zaberajú možno zbytočne moc miesta.

  • Možno sú zbytočne veľké a v konečnom dôsledku sa dajú aj ľahko poškodiť v dôsledku vlhkosti či natrhnutia.

V takomto prípade je vhodné uvažovať radšej nad plastovými obálkami. Plastová obálka získava medzi zasielateľmi na popularite, pretože má praktickejšie rozmery, je dostatočne odolná a určite mnohí ocenia aj jej nepriehľadnosť.

  • Takisto sa ľahšie balia a majú univerzálne využitie- dajú sa v nich poslať najrôznejšie veci (najčastejšie však odevy).

Podľa potreby sú na výber aj rôzne rozmery, to jest podľa veľkosti zásielky, ktorú chcete zaslať. Nie je problém vybrať si menšie, stredné, či väčšie rozmery plastovej obálky.

pčiatka, obálka

Pozornosť si zaslúži aj samotný materiál- teda plast, vďaka ktorému sú takéto obálky odolné a vlastne odolnejšie, než spomenuté papierové boxy. Posielať zásielky v plastovej obálke je spoľahlivejšie a prináša to aj praktické výhody. Niet preto divu, že táto cesta posielania balíkov sa stáva obľúbenejšia.