Kúpeľna potrebuje nové obklady. Ako postupovať?

29.4.2018 Vyp Od

Obloženie kúpeľne a vlastne celková práca spojená s prerábkou tejto miestnosti v byte je určite jedným z pozitívnych a efektívnych nápadov ako zlepšiť komfort svojho bývania, ale na druhej strane celková práca a prevedenie môžu byť celkom náročné. Ale netreba vešať hlavu a hádzať flintu do žita, existuje ľudové tvrdenie, že všetko je možné, pokiaľ človek chce. A pokiaľ táto veta nemá reálne zázemie, potom ešte stále môžeme využiť pomoc profesionálov, ktorí sa s daným oborom a realizáciou podobných projektov zaoberajú.

zástěna v koupelně

  • Ak sa do spomenutej činnosti pustíme, potom môžeme nasledovať tieto kroky.

Na začiatku bol plán,…a k začiatku potrebujeme plán i my. Do akej výšky by mal obklad siahať a ktorý typ obkladu uprednostníme? Menší alebo väčší formát? Výber motívu, respektíve sfarbenia prichádza na radu až potom, ako premyslíme túto podstatnejšiu vec, čiže plán o predčasnej podobe rozloženia tak, aby obloženie sedelo podľa predstáv a aby sa nedostavili neželané komplikácie.
Následne sa venujme najskôr podkladu. Stena by mala byť rovná, zmerajme ju vodováhou, poprípade zarovnajme, skrátka nesmú sa na nej nachádzať žiadne povrchové nerovnosti. Podklad, čiže v tomto prípade stena by tak mala byť aj čistá a hlavne bez prachu, pre istotu ju ešte prečistime a potom penetrujme, čo bude mať efekt na lepšie satie.
Po týchto podstatných krokoch konečne nastáva čas nanášania lepidla. Aplikujme ho radšej po menších dávkach a postupne, aby hneď na začiatku celé nezatvrdlo. Potom ho začnime nanášať murárskou lyžicou, následne ho rozotrime stierkou. Obklady prikladajme po nanesení lepidla a každú časť zatlačme pevne k stene, na tomto detaile si dajme záležať. K tomu, aby boli obklady zarovno opäť využime vodováhu a pokiaľ výsledný efekt bude disponovať pár kúskov na krivo, ešte nie je nič stratené. Dotyčné kúsky narovnáme, bolo by vhodné mať po ruke gumové kladivko.

koupelnová zástěna

  • Ak budeme s prácou hotový, danú situáciu môžeme využiť k vylepšeniu interiéru kúpeľne a k jej efektívnejšiemu využitiu a krajšiemu prevedeniu ešte tým, že si v nej postavíme skvelý doplnok akým je sklenená zastena.