Ako vyzerať stále mlado?

24.11.2018 Vyp Od

Ako sa teda starať o pokožku aby ste vyzerali čo najmladšie? Totiž čo telu dávate to i dostávate. Ak nepijete dostatok tekutín, vaša pokožka má tendenciu byť vysušená a to praje vráskam. Tie sa tvoria práve z nedostatku hydratácie, takže stačí si pravidelne kontrolovať pitný režim a uvidíte ako sa vám odvďačí vaša pokožka ktorá bude okamžite pružnejšia a napnutejšia.
Ďalším faktorom, vďaka ktorému pôsobíte staršie je fajčenie a pitie alkoholu. Telo vám to ihneď spočíta. Fajčiarky sú oveľa vráskavejšie v okolí úst a taktiež majú farbu bez života, sú bledé, nemajú červené líčka a ani zdravý nádych pretože nemajú dostatočne okysličené bunky, ktoré potom napádajú voľné radikály a starnú rýchlejšie.

tvář

Ak ste milovníčkou diskoték, asi to vidíte i na sebe. Nedostatok spánku je ďalším faktorom ktorý vás oberá o krásu. Máte opuchnuté oči a taktiež tvár. Telo nie je zregenerované a ak únavu riešite pitím kávy, zadržiava sa vo vás voda. V noci nastáva celková regenerácia a telo sa čistí od škodlivín. Preto je dôležité, aby ste si každé ráno vyčistili tvár a uvidíte aký špinavý tampón budete mať, napriek tomu že ste spali odlíčená. To je tým, že pokožka pracuje i počas noci a preto oceňte jej prácu a ráno sa poctivo vyčistite. Tým že by ste si na ňu priamo naniesli makeup jej prácu ignorujete a starnete rýchlejšie.

Samozrejmosťou ktorú mnoho žien nedodržiava je odlíčenie. Tvár musíte na noc pripraviť poriadnym odlíčením. Použitie viacero tampónov, a čistite až pokiaľ nebudete mať rukách úplne čistý, len vtedy ste sa dokonale odlíčili.
Použitie nočného krému by po veku 25 rokov malo byť rutinou. Vtedy už začína starnutie a je potrebná neustála hydratácia aby sa predišlo vzniku vrások. Raz do týždňa alebo ak máte suchú pleť tak i dvakrát aplikujte masku. Dodá vám množstvo živín a budete pôsobiť sviežejšie.

akné

Zapamätajte si, pravidelným staraním sa o seba, dobrou a zdravou stravou a dostatkom tekutín sa vám telo odvďačí a budete pôsobiť sviežejšie a vyrovnanejšie.